OTÁZKY A ODPOVĚDI

 • Mám nesnášenlivost vůči některým potravinám / alergie. Mohu jíst polévky Natural Balance?

  Pokud jste alergičtí na některou ze složek Polévek Natural Balance, měli byste se vyvarovat užívání těchto výrobků. Polévky jsou bez mléčné bílkoviny a vajec, které jsou velmi častými alergeny. Jsou také bez lepku a laktózy. Nicméně obsahují sóju.

 • Od jakého věku je vhodné jíst polévky Natural Balance?

  Polévky mohou jíst děti ve věku od 3 let. V případě potřeby snižte velikost porce.

   

 • Mohu použít polévky Natural Balance jako náhradu jídla?

  Ne, pouhé polévky neposkytují dostatek kalorií, vitamínů a minerálů, které by nahradily celé jídlo. Pro hubnutí by polévka měla být užívána jako součást jídla – nejlépe ji doporučujeme spolu se salátem. Pro uchování zdravé váhy mohou polévky sloužit jako zdravá a sytá svačina, nebo jako hlavní jídlo společně se salátem a plátkem celozrnného chleba.

 • Mám zdravotní potíže a užívám léky. Mohu jíst polévky Natural Balance?

  Tyto polévky by měly být považovány za běžné potraviny a konzumovány v souladu s pokyny na obalu. V případě specifických problémů se vždy se poraďte se svým lékařem.

 • Mohu jíst polévky Natural Balance během těhotenství či kojení?

  Ano, můžete. Tyto polévky je bezpečné konzumovat i během těhotenství a kojení. Můžete je užívat jako součást jídla, nebo jako zdravou svačinku. Pokud však plánujete užívat polévky jako podporu hubnutí během těhotenství, prosíme, poraďte se se svým lékařem.

 • Jsou polévky Natural Balance vhodné pro diabetiky?

  Polévky Natural Balance mohou konzumovat diabetici. Mají nízký glykemický index 50. Obsah sacharidů na jednu porci je 10-12 g, z toho 4-6 g jsou jednoduché cukry. Pokud chcete jíst tyto polévky jako pomoc při hubnutí, je důležité, abyste se nejprve poradili se svým lékařem. Váhový úbytek může ovlivnit vaši potřebu inzulinu a/nebo perorálních léků.

 • Mám vysoký krevní tlak. Mohu jíst polévky Natural Balance?

  Berte na vědomí, že tyto polévky obsahují sůl (sodík), a proto nejsou vhodné při dietě s doporučením omezení příjmu solí. Můžete užívat tyto polévky, pokud vám nebylo doporučeno omezit příjem soli.

 • Je pro děti bezpečné brát doplňky stravy?

  Ano, je nejen bezpečné, ale i prospěšné. Doplňky WellnessKids obsahují doporučené denní množství živin pro děti, stanovených Světovou zdravotnickou organizací. Úrovně jejich složek jsou bezpečné a pod horními přípustnými limity.

 • Jsou výrobky Oriflame vhodné pro vegetariány/vegany?

  Politikou Oriflame je nepoužívat žádné přísady získané z mrtvých živočichů pro výrobu našich kosmetických výrobků.

  Veškeré kosmetické výrobky Oriflame jsou vhodné pro vegetariány.

  Řada Oriflame Ecobeauty nese ochrannou známku Vegan Society.
  V našich potravinových doplňcích řady Wellness se používá rybí tuk a rybí želatina. Přírodní nápoj Natural Balance je formulován pomocí směsi přírodního vejce, hrášku a syrovátkových bílkovin.

 • Mám nesnášenlivost vůči některým potravinám / alergie. Mohu užívat Bylinné nápoje?

  Bylinné nápoje neobsahují lepek, laktózu a běžné alergeny jako sóju, mléko a vejce.

 • Jaké jsou výhody Omega 3 a Multivitaminů & minerálů pro děti?

  Delší omega 3 mastné kyseliny jako jsou EPA a DHA, které se nacházejí v rybím tuku, jsou nezbytné základní látky pro vývoj mozku a zraku. Vitaminy a minerály podporují zdravé fungování imunitního systému, svalů, jsou zdrojem energie a důležité také pro dobrý vývoj všech tkání včetně kostí, zubů, mozku a očí.

 •  

 • Jaký je rozdíl mezi Komplexem multivitaminy a minerálů pro muže / ženu a Základními multivitaminy a minerály?

  Výrobky obsahují stejné multivitaminy a minerální látky, pouze v různých množstvích. Multivitamíny a minerály Essentials mají přibližně polovinu vitaminů a minerálních látek jako Komplex multivitamínů a minerálů pro muže / ženu.

 • Mám zdravotní potíže a užívám léky. Mohu užívat Bylinné nápoje?

  Oba bylinné nápoje jsou bezpečné pro použití v mírném množství, tzn. 1-3 porce denně. Nadměrné užívání se nedoporučuje. Máte-li jakékoli další konkrétní otázky či obavy, poraďte se s lékařem.

 • Je bezpečné užívat multivitaminy a minerály každý den?

  Jedna tableta Multivitaminů a minerálů Wellness by Oriflame je vyvinuta tak, aby naplňovala doporučené denní množství vitaminů a minerálů a nepředstavovala nebezpečí předávkování. Je všeobecně známo, že vitaminy rozpustné v tuku mohou představovat nebezpečí toxicity; v případě vitaminu A se však chronická toxicita může vyvinout pouze po konzumaci > 100,000 IU/denně (tzn. cca 37 tablet) po dobu několika měsíců. Abychom však minimalizovali jakékoliv riziko, začali jsme místo retinolu (vitamin A) používat jeho rostlinného předchůdce, beta-karoten. Neexistuje žádné nebezpečí předávkování beta-karotenem. Některé potravinové doplňky a léky by se neměly užívat soustavně (např. echinacea). Není však nutné dělat žádné přestávky v užívání Multivitaminů a minerálů Wellness by Oriflame, neboť obsahují pouze nezbytnou denní dávku vyživujících látek. Je bezpečné užívat jednu tabletu denně.

 • Od jakého věku lze užívat Bylinné nápoje?

  Relaxační bylinný nápoj je bezpečné podávat od 3 let. Revitalizační bylinný nápoj je vzhledem k povzbuzujícím účinkům ženšenu a guarany doporučeno podávat až od 14 let.

 • Mohu užívat Bylinné nápoje během těhotenství či kojení?

  Oba bylinné nápoje jsou bezpečné pro použití v mírném množství, tzn. 1-3 porce denně. Nadměrné užívání se nedoporučuje. Máte-li jakékoli další konkrétní otázky či obavy, poraďte se s lékařem.

 •  Jaké množství je potřeba?

  Řada zemí (Kanada, Švédsko, Velká Británie, Austrálie a Japonsko), tak i Světová zdravotnická organizace stanovily formální doporučení pro omega-3 mastné kyseliny. Typické doporučení je 0,3-0,5 g EPA + DHA na den.

  Množství, které obsahují 2 kapsle (1 g rybího oleje) ve Wellness balíčku je přibližně 0,3 g celkové EPA + DHA. To je dokonale vyvážené množství pro denní doplněk stravy při normálním příjmu potravy.

 • Kromě bylinek a koření obsahují Bylinné nápoje inulin. Co to je?

  Inulin je polysacharid rostlinného původu, u kterého bylo zjištěno, že stimuluje zdravou zažívací funkci podporou pozitivních změn v bakteriální mikroflóře střev.

 • Mohu užívat Bylinné nápoje i jako studené nápoje?

  Ano. Buď jej rozpustíte v horké vodě, necháte vychladnout a přidáte kostky ledu, bobule nebo ovoce, abyste si jej vychutnali jako ledový čaj, nebo jej přidejte do svého Přírodního nápoje Natural Balance pro extra chuť.

 • Co je to program Wellness 3 + 1 a jak funguje?

  Program zaměřený na zdraví a krásu zevnitř a vztahuje se na Čokoládový přírodní nápoj Natural Balance /22138/, Přírodní jahodový nápoj Natural Balance /15447/, Přírodní vanilkový nápoj Natural Balance /15548/, Wellness balíček pro ženy /22791/, Wellness balíček pro muže /22793/, Multivitaminy a minerály pro děti WellnessKids /22465/,Omega 3 pro děti WellnessKids /22467/ a Polévky Natural Balance /24694 Chřest, 24693 Rajčata a bazalka /.
  Kosmetický poradce, který si v rámci programu objedná 3 katalogy předem některý z programových Wellness produktů získá ve čtvrtém katalogu stejný výrobek zcela zdarma a ušetří tak 25% z ceny.
  Akce platí pro kódy 22791, 22793, 22138, 15447, 15448, 22465, 22467, 24694 a 24693.

  1. Poradce si zadá Wellness výrobek do objednávky, a je těsně před jejím uložením (až po kliknutí na tlačítko odeslat) dotázán, zda si přeje tento výrobek zařadit do Wellness 3+1.

  1. 2. Pokud poradce chce výrobek (výrobky) přidat do Wellness 3+1, stačí je odkliknout a vyplnit jméno a příjmení. Svoji objednávku W3+1 uložit tlačítkem Další.
  2. 3. Pokud Poradce nechce na výrobek (výrobky) zakládat Wellness 3+1 stačí jen kliknout na tlačítko Další.
  3. 4. Objednávka, ve které je Wellenss 3+1 přihlášen je brána zároveň jako první krok programu Wellness 3+1.
 • Lze vstřebat železo a vápník najednou? Nepotlačují vitaminy minerály nebo naopak?

  Stav vašeho organismu může ovlivnit vstřebávání vitaminů – pokud máte nedostatek vitaminů, vstřebáte jich víc. Ale žádný minerál neničí jiný a stejně tak je to i s vitaminy. Některé z nich bojují o receptory v tenkém střevě, aby se mohly vstřebat, ale střevní kanál je tak dlouhý, že vstřebání z tenkého střeva je velmi vysoké.
  Lidé, kteří trpí střevními chorobami (IBS , Crohnova choroba) nebo mají odstraněnou část tenkého střeva, mohou vstřebávat méně vitaminů a minerálů a doporučujeme jim užívat doplňky stravy. Je pravda, že vitamin C zvyšuje vstřebávání neorganického železa a vysoká hladina vápníku mu zabraňuje.
  Tablety Multivitaminů a minerálů Wellness by Oriflame obsahují jak vitamin C, tak i vápník, takže vstřebávání železa není nijak ovlivněno. Proto jsou obecně železo, vápník a vitamin C vždy obsaženy v doplňcích stravy společně. Doplňky s vyššími dávkami vápníku nebo železa, používané při léčbě osteoperózy nebo anémie, je však nekombinují.

 • Mohu dávat doplňky stravy svým dětem pravidelně?

  Ano, můžete. Všechny výživové látky jsou bezpečné pro každodenní používání.

 • Mé dítě užívá jiné vitaminy a/nebo minerály. Mohu mu dávat také navíc doplňky stravy Oriflame?

  Ne. Není vhodné kombinovat více výrobků, které obsahují stejné vitaminy nebo minerály, mohlo by totiž dojít k užití příliš velkého množství určitých minerálů a v tucích rozpustných vitaminů (A, D, E, K). Vitamin C je výjimkou – je bezpečný až do několika gramů a dítěti tedy můžete dávat vitamin C navíc nad rámec Multivitaminů a minerálů.

 • Lze vstřebat železo a vápník najednou? Nepotlačují vitaminy minerály nebo naopak?

  Stav vašeho organismu může ovlivnit vstřebávání vitaminů – pokud máte nedostatek vitaminů, vstřebáte jich víc. Ale žádný minerál neničí jiný a stejně tak je to i s vitaminy. Některé z nich bojují o receptory v tenkém střevu, aby se mohly vstřebat, ale střevní kanál je tak dlouhý, že vstřebání z tenkého střeva je velmi vysoké. Lidé, kteří trpí střevními chorobami (IBS, Crohnova choroba) nebo mají odstraněnou část tenkého střeva, mohou vstřebávat méně vitaminů a minerálů a doporučujeme jim užívat doplňky stravy. Je pravda, že vitamin C zvyšuje vstřebávání neorganického železa a vysoká hladina vápníku mu zabraňuje. Tablety Multivitaminů a minerálů Wellness by Oriflame obsahují jak vitamin C, tak i vápník, takže vstřebávání železa není nijak ovlivněno. Proto jsou obecně železo, vápník a vitamin C vždy obsaženy v doplňcích stravy společně. Doplňky s vyššími dávkami vápníku nebo železa, používané při léčbě osteoperózy nebo anémie, je však nekombinují.

 • Je bezpečné užívat Balíček Wellness jako doplněk k velmi zdravé stravě?

  Ano, je. Tělo bude absorbovat to, co potřebuje, a přebytek vyloučí.

 • Mé dítě je nemocné a užívá léky. Může používat dětské doplňky stravy?

  Pro děti je velice důležité, aby byla zajištěna kvalitní výživa bez ohledu na další okolnosti nebo nemoci. Nicméně se raději poraďte s lékařem, než tyto doplňky začnete používat.

 • Je bezpečné užívat Balíček Wellness pro celý rok?

  Ano, je. Některé doplňky a léky by neměly být užívány soustavně (např. echinacea). Balíček Wellness a Multivitaminy a minerály však lze užívat soustavně, neboť obsahují pouze denní potřebné živiny. Je bezpečné užívat jeden sáček denně.

 • Je to bezpečné užívat Balíček Wellness každý den?

  Jedna tableta Multivitaminů a minerálů Wellness by Oriflame je vyvinuta tak, aby naplňovala doporučené denní množství vitaminů a minerálů a nepředstavovala nebezpečí předávkování. Je všeobecně známo, že vitaminy rozpustné v tuku mohou představovat nebezpečí toxicity; v případě vitaminu A se však chronická toxicita může vyvinout pouze po konzumaci > 100,000 IU /denně (tzn. cca 37 tablet) po dobu několika měsíců. Pro další minimalizaci rizik jsme však nahradili vitamin A beta karotenem, u kterého neexistuje riziko předávkování.

 • Co je astaxanthin?

  Astaxanthin je antioxidant. Jde o karotenoid, organický červený pigment, který se v přírodě objevuje v chloroplastech a chromoplastech rostlin, řas, plísní či bakterií a v ptácích a rybách, kteří se jimi živí (losos, krevety, plameňáci). V rostlinách a řasách mají dvě klíčové funkce: absorbují světlo (energii) pro využití ve fotosyntéze a chrání chlorofyl před škodami způsobenými sluncem. Karotenoidy, které přijímáme v potravě, se hromadí v naší pleti a mají stejné ochranné účinky na našem těle.

  Studie prokazují, že astaxanthin je účinný antioxidant – více než 100krát silnější než vitamin E a velmi užitečný pro odklízení volných radikálů z těla. Volné radikály jsou nestabilní atomy s nespárovanými elektrony, které „kradou“ elektrony ostatních atomů. Když volný radikál reaguje se stabilní molekulou, promění ji ve volný radikál. To může dát do pohybu řetězovou reakci tvorby volných radikálů. Řada vědců je přesvědčena, že jednou ze základních příčin stárnutí je poškození buněk způsobené nekontrolovatelnými řetězovými reakcemi volných radikálů. Astaxanthin má jedinečnou molekulární strukturu, která mu poskytuje vynikající antioxidační kapacitu.

 • Jak astaxanthin funguje?

  Astaxanthin chrání buněčné membrány všech tělesných orgánů před oxidačním stresem. Protože je rozpustný v tuku, má schopnost překročit krevní bariéru v mozku a tak působit na zrak, mozek a centrální nervový systém. Astaxanthin má zároveň zdokumentovaný efekt na ostatní tělesné tkáně. Zvyšuje svalovou vytrvalost a omezuje sekundární zánětlivou reakci po cvičení. Je zdokumentován i fakt, že v pleti redukuje fotostárnutí, zmírňuje následky UV záření a má protizánětlivý efekt po vystavení pleti UVB záření.

 • Jaké výhody má pravidelné užívání astaxanthinu?

  Osvědčený mechanismus působení astaxanthinu hraje v našem těle klíčovou roli při ochraně buněk před oxidačním poškozením a předčasným stárnutím. V současné době je potvrzena řada různých benefit astaxanthinu pro lidské tělo:
  – podporuje zdraví pleti a chrání před následky UV záření
  – posiluje hojení svalů po cvičení a tím i sportovní výkon a vytrvalost
  – zlepšuje zrak

 • Proč je astaxanthin 100krát silnější než vitamin E?

  Při boji proti volným radikálům v těle obvykle spolupracují dva antioxidanty (jako vitaminy C a E), protože věnují-li jeden elektron, stabilizuje se volný radikál, ale je ochuzen jeden z antioxidantů (vitaminů). Astaxanthin má, na rozdíl od ostatních běžných antioxidantů, dvě další skupiny okysličujících molekul, což mu dává schopnost neutralizovat volné radikály, aniž by sám dosáhl nestability. Jinými slovy, astaxanthin zneškodňuje volné radikály a nepotřebuje dalšího dárce elektronu, aby se vrátil do stabilního stavu. Tato charakteristická chemická struktura posouvá astaxanthin na úroveň unikátní třídy karotenoidů, známé jako xanthofyly, které mají nadprůměrné antioxidační schopnosti.

 • Jak ovlivňuje astaxanthin vzhled pleti?

  Astaxanthin je důležitý pro uchování zdravé a svěží pleti. Chrání před škodami způsobenými okolním prostředím a známkami stárnutí. Kůže je největší tělesný orgán a první linie obrany před okolním prostředím. Je to bariéra, která nás chrání před mikroorganismy, UV zářením, horkem, vodou, znečištěným prostředím. Aby tedy tento orgán zůstal zdravý, je kromě základní denní péče o pleť nezbytné přijímat optimální množství vitaminů, minerálů a antioxidantů. Většina lidí bohužel nekonzumuje doporučené množství 0,5–1 kg zeleniny, luštěnin, celozrnných potravin a ovoce denně; abychom tedy vyrovnali nedostatek antioxidantů, vitaminů a minerálů, je velmi důležité užívat potravinové doplňky.

  Astaxanthin pomáhá zneškodnit volné radikály a zmírňuje zánětlivost, což pomáhá zachování celistvosti buněčných membrán. Studie prokázaly, že v důsledku toho astaxanthin zvyšuje hladinu hydratace suché pleti, zlepšuje její pružnost a redukuje hloubku vrásek.

 •  Může astaxanthin pomoci redukovat vrásky?

  Ano, může. Studie prokázaly, že astaxanthin zlepšuje pružnost a hydrataci pleti a redukuje vrásky. Vrásky jsou záhyby na povrchu pleti, jež vznikají v důsledku mimiky, dehydratace, poškození buněk UV zářením, znečištěného prostředí, kouření, nesprávného stravování, špatného oběhu krve a vysoké hladiny stresu. UV záření, které ovlivňuje pleť, se skládá ze dvou různých typů vln: UVA a UVB. UVB paprsky jsou kratší než UVA. Zasahují především vnější vrstvy kůže. Jsou hlavní příčinou spálenin sluncem. UVA paprsky pronikají hlouběji a účinněji, dodávají pleti dlouhotrvající opálení, poškozují kolagenová vlákna v dermis a způsobují tak vznik vrásek. Astaxanthin chrání schopnost obnovy kolagenu; neutralizuje totiž volné radikály, které vznikají při vystavení kůže UV záření.

 • Jak může astaxanthin podpořit svalovou výkonnost a vytrvalost?

  Volné radikály vznikají v našem těle nejen v důsledku toho, že je denně vystaveno nepříznivým podmínkám (UV záření, kouření, špatné stravě), ale také během normálních tělesných funkcí, jako je tvorba energie nebo zažívání. V průběhu fyzických aktivit dýcháme více a větší množství vzduchu, abychom zásobili tkáně kyslíkem, který potřebujeme k tvorbě energie. Vzniká tak více volných radikálů. Na to tělo reaguje dlouhodobě tvorbou dalších endogenních antioxidantů. Krátkodobě však volné radikály aktivují zánětlivou reakci, jež vede k únavě a bolesti svalů. Astaxanthin neutralizuje volné radikály ve svalech, redukuje tak poškození svalů a zánětlivost. Studie prokázaly, že poté, co testující osoby užívaly kapsli astaxanthinu denně po dobu 4 týdnů, došlo ke snížení hladiny kyseliny mléčné v těle, a po 6 měsících k výraznému zlepšení vytrvalosti a výkonnosti. Astaxanthin pomáhá redukovat poškození svalů a zkracuje dobu nutnou k jejich regeneraci po namáhavé aktivitě.

 • Měl bych užívat astaxanthin před jídlem, nebo po jídle?

  Doporučujeme užívat astaxanthin (nebo Balíček Wellness) společně se snídaní. Nezáleží na tom, zda před jídlem, při jídle nebo po něm. Ráno je ta nejlepší doba pro užívání potravinových doplňků, protože tímto způsobem si lépe vybudujeme každodenní rutinu a naučíme se je užívat pravidelně. Astaxanthin je pigment rozpustný v tucích; pro jeho úplné vstřebání je tedy nutná přítomnost tuku. V jedné kapsli je dostatek tuku na jeho 100% vstřebání.

 • Jak dlouho mohu používat astaxanthin?

  Protože je astaxanthin přírodního původu a ve formě potraviny, můžete jej užívat soustavně celý život. Právě proto je součástí Balíčku Wellness. Množství astaxanthinu obsažené v jedné kapsli odpovídá velké porci divokého lososa.

 • Je astaxanthin vhodný pro děti?

  Protože neproběhly žádné studie působení astaxanthinu na malé děti, nemůžeme jej dětem jako takový doporučit. Pokud však vaše dítě kapsli spolkne, nehrozí mu nebezpečí, není toxická.

 • Mohou astaxanthin užívat diabetici?

  Pokud trpíte chronickou nemocí nebo užíváte léky na předpis, měli byste se před užíváním jakýchkoliv potravinových doplňků vždy informovat u svého lékaře. Není žádná kontraindikace, která by vylučovala užívání astaxanthinu u diabetiků. Studie dokládají, že reaktivní formy kyslíku (ROS) navozené hyperglykémií přispívají k rozvoji diabetes a jejích komplikací: slepoty, selhání ledvin, amputací. Testy zjistily, že astaxanthin chrání funkce beta-buněk a redukuje glukózovou toxicitu.

 • Mohu užívat astaxanthin v těhotenství nebo v období kojení?

  Těhotné nebo kojící ženy by měly obecně před užíváním potravinových doplňků kontaktovat kvalifikovaného zdravotníka, a to se týká i astaxanthinu. Neproběhly žádné studie působení astaxanthinu na těhotné nebo kojící ženy.

 • Proč bych měl/a užívat Přírodní nápoj Natural Balance?

  Nápoj byl původně vyvinut pro výživu pacientů čekajících na transplantaci orgánů. Jeho složení obsahuje všechny základní makroživiny, které lidské tělo potřebuje. Má vysoký obsah bílkovin společně s kompletním profilem aminokyselin, perfektní rovnováhu mezi omega 3 a dalšími mastnými kyselinami a zároveň jde o nízkoglykemický zdroj karbohydrátů s dostatkem vlákniny. Nápoj Natural Balance je přírodní, nízkokalorický, s vyváženým obsahem živin a je ideální jako jídlo nebo svačina.

  Pomůže vás zasytit a zároveň vám dodá energii a základní vyživující látky, takže při hubnutí vašemu tělu nebude nic chybět – kromě kalorií. Jedna porce má hodnotu cca 65 kcal. Protože použité vyživující složky jsou přírodní a neporušené (tj. nejsou syntetické nebo hydrolyzované na aminokyseliny), můžete nápoj Natural Balance užívat tak dlouho, jak budete chtít. Odborníci, kteří vyvinuli jeho recepturu, užívají nápoj každý den, i když nechtějí zhubnout. Jde o perfektní řešení, pokud máte hlad, jste unavení nebo nesoustředění během pracovního dne či před cvičením ve fitness centru. Protože je nápoj snadno stravitelný a sytý, tvoří zároveň zdravou, nízkokalorickou variantu lehkého večerního jídla.

 • Z čeho se nápoj Natural Balance skládá?

  Nápoj se skládá ze tří pečlivě vybraných složek: hrášku, celých vajec s obsahem omega 3 (od slepic krmených lněnými semínky), extra vaječného bílku, bílkovin ze syrovátky (mléčné), jablek, šípků a vlákniny z cukrové řepy. Všechny tyto zdravé přírodní složky tvoří optimální rovnováhu mezi bílkovinami, tuky a karbohydráty. Receptura neobsahuje žádné nenasycené tuky nebo jiné nezdravé mastné kyseliny. Karbohydráty ve složení nápoje Natural Balance pocházejí z jablka a šípku, pomalu se vstřebávají a mají tak dobře regulovanou odezvu cukru v krvi. Šípek a jablko jsou přirozeně bohaté na vitaminy, zejména vitamin C, který působí jako účinný antioxidant. Nápoj Natural Balance obsahuje jak rozpustnou, tak i nerozpustnou vlákninu, jež plní důležitou funkci v kardiovaskulárním zdraví a funkci střev. Růžová barva pochází z řepy a sladká chuť z nekalorické sukralózy.

 • Jaké jsou výhody užívání Přírodního nápoje Natural Balance?

  Nápoj Natural Balance je ideálním podpůrným prostředkem pro zdravé zhubnutí, který zároveň poskytuje tělu potřebné živiny. Díky nízkému glykemickému indexu zmírňuje hlad a chuť na sladké, zvyšuje hladinu energie a schopnost soustředění.

 • Proběhly nějaké klinické studie Přírodního nápoje Natural Balance?

  Od roku 2000 proběhlo několik klinických studií, organizovaných Oddělením kardiotorakální chirurgie Univerzitní nemocnice Lund ve Švédsku. Kromě sledování glykemického indexu a inzulinových reakcí na výrobek tyto studie sledovaly a dokumentovaly jiné pozitivní účinky. Mezi nimi i sníženou hladinu cukru v krvi a krevního tlaku, zlepšení profilu krevních lipidů a úbytek váhy. Studie prováděná ve škole v Eslöv sledovala zvýšení schopnosti soustředění žáků. Dvouletá studie ztráty tělesné hmotnosti dokládá výraznou ztrátu hmotnosti a zvýšení fyzické i duševní pohody. Průměrný úbytek váhy během 24 měsíců byl 13,6 kg.

 • Mám nesnášenlivost vůči některým potravinám / alergie. Mohu užívat nápoje Natural Balance?

  Pokud jste alergičtí na některou z jeho složek (mléčná bílkovina, vejce), měli byste se užívání produktu vyvarovat nebo se nejprve obraťte na svého lékaře. Nápoje jsou bez lepku a obsahují minimální množství laktózy, které je velmi dobře tolerováno osobami s nesnášenlivostí vůči laktóze. Přírodní jahodové aroma je nealergenní.

 • Ovlivňuje nápoj Natural Balance krevní tlak?

  Ne, konzumace nápoje Natural Balance krevní tlak neovlivní.

 • Jsou složky v nápoji Natural Balance přírodní?

  Ano, používáme pouze přírodní vyživující ingredience a příchuti, včetně vanilky a jahod. Malý zlomek receptury tvoří sladidlo sukralóza.

 • Je Přírodní nápoj Natural Balance vhodný pro lidi, kteří mají cukrovku? Jaký je obsah cukru?

  Přírodní nápoj Natural Balance je vhodný i pro diabetiky. Neobsahuje žádný přidaný cukr a má velmi nízký glykemický index 28. Obsah karbohydrátů na porci je 6 g, z toho 3,5 g jsou jednoduché cukry. Pokud berete inzulín nebo orálně podávané léky, doporučujeme monitorovat hladinu cukru v krvi a upravit dávku léků podle nízkého obsahu karbohydrátů a nízkého GI tohoto přípravku, zejména v případě, že zhubnete. Před jakýmikoliv úpravami dávek léků vždy konzultujte svého lékaře.

 • Obsahuje nápoj Natural Balance přidaný cukr?

  Kromě cukrů a karbohydrátů přítomných v přírodních ingrediencích nápoj neobsahuje přidaný cukr. Pro zvýraznění chuti a zároveň zachování nízkého glykemického indexu je použito velmi malé množství sladidla sukralózy.

 • Obsahuje nápoj Natural Balance sladidlo?

  Přírodní nápoj Natural Balance obsahuje sukralózu, sladidlo schválené normami EU, použité pro zvýraznění chuti a zároveň pro zachování nízké hladiny cukru a kalorií. Sukralóza vyvolává tvorbu nižšího množství inzulínu než ostatní sladidla na trhu, schválená normami EU. Pochází z přírodního cukru, je však cca 600x sladší. Proto je v receptuře použito velmi malé množství (cca 0,8 % obsahu).
  Sukralóza prošla hodnocením Vědeckého výboru pro potraviny při Evropské komisi (SCF) v letech 1987, 1988, 1989 a 2000, které stanovilo přijatelnou denní dávku 0–15 mg/kg tělesné váhy denně. Pro osobu, která váží 70 kg, to znamená maximální konzumaci sukralózy obsažené v 8 porcích nápoje Natural Balance denně.

 • Co je glykemický index (GI) a jaký je GI Přírodního nápoje Natural Balance?

  Glykemický index je metoda rozdělování potravin na základě jejich různých vlivů na krevní cukr. Potraviny, které obsahují rychle se vstřebávající karbohydráty (např. sladké limonády), mají obvykle vysoký GI, protože uvolňují rychlou odezvu hladiny krevního cukru; po jejich konzumaci začne slinivka rychle vyrábět inzulín. Naproti tomu potraviny, které obsahují málo nebo pomalu se vstřebávající karbohydráty (např. zelenina a celozrnný chléb), mají nízký GI, protože tělu trvá déle, než jídlo stráví a karbohydráty vstřebá do krve, a slinivka může pracovat pomaleji. Potraviny s GI pod 55 jsou hodnoceny jako potraviny s nízkým GI.
  GI metoda původně vznikla pro výběr potravin vhodných pro diabetiky. Důsledkem konzumace potravin s nízkým GI je stabilnější hladina krevního cukru a inzulínu. Tento zdravotní aspekt je prospěšný nejen pro diabetiky, ale pro každého. GI Přírodního nápoje Natural Balance, testovaný na Univerzitě v Sydney, je 28.

 • Pomáhá nápoj Natural Balance při hubnutí?

  Studie prokázaly výraznou ztrátu tělesné hmotnosti při užívání nápoje Natural Balance v kombinaci se správnou stravou a fyzickou aktivitou. Nápoj Natural Balance podporuje hubnutí mnoha způsoby; jedním z důležitých faktorů je, že hladina inzulínu má tendence klesat u lidí, kteří nápoj pravidelně užívají. Inzulín je anabolický hormon (podporuje tloustnutí), jehož hladina často bývá vyšší u lidí s nadváhou. V důsledku užívání nápoje Natural Balance a pravidelnějšího stravování se tato hladina normalizuje. Nápoj zároveň dodává pocit nasycení, což pomáhá snížit velikost porcí a tím i množství přijatých kalorií.
  Pro kontrolu váhy nebo zhubnutí doporučujeme užívat nápoje Natural Balance následujícími dvěma způsoby:

  1) Vypijte 1 dávku nápoje půl hodiny před každým hlavním jídlem (budete mít menší hlad a zasytí vás menší porce).

  2) Dejte si nápoj jako svačinu nebo kdykoliv pocítíte chuť na sladké. Nápoj je ideální náhrada za nezdravé a kalorické zákusky.

 • Ovlivňuje nápoj Natural Balance chuť k jídlu?

  Obecná pozorování a subjektivní studie dokládají, že užití nápoje Natural Balance cca 30 minut před běžným jídlem nebo mezi jídly snižuje pocit hladu. Stabilizace hladiny cukru v krvi zároveň často odstraní chuť na sladké.

 • Je možné použít Přírodní nápoj Natural Balance jako náhradu běžné stravy?

  Ne, pouhé nápoje neposkytují dostatek kalorií, vitamínů a minerálů, které by nahradily celé jídlo. Vzhledem k tomu, že má přírodní nápoj Natural Balance nízký obsah sacharidů, doporučuje se jeho doplnění zeleninou, ovocem, ořechy nebo bobulemi. V našich programech jej vždy doporučujeme jako doplněk stravy, nikoli náhradu.

 • Mohu užívat Nápoje Natural Balance během těhotenství či kojení?

  Ano, můžete. Tyto nápoje je bezpečné užívat i během těhotenství a kojení. Můžete je užívat jako součást jídla, nebo jako zdravou svačinu. Pokud však plánujete užívat nápoje jako podporu hubnutí během těhotenství, prosíme, poraďte se se svým lékařem.

 • Když užívám nápoj Natural Balance jako potravinový doplněk, potřebuji stále brát ostatní vitaminy a minerály?

  Nápoj Natural Balance není vitaminový ani minerální doplněk; je to bohatý mix běžné stravy. Pokud je váš celkový denní příjem potravin vyvážený a konzumujete 0,5 – 1 kg čerstvé organické zeleniny a ovoce, pak byste neměli potřebovat žádné dodatečné vitaminy ani minerály. Pokud však, stejně jako většina lidí, takto zdravou a pestrou stravu nemáte, mohl by být dobrý nápad doplnit výživu multivitaminovou tabletou. Professor Willett z Harvardu, USA, poukázal na to, že mnoho lidí přijímá ve stravě příliš malé množství vitaminů D, B6, B12 a B9. Proto doporučuje denní příjem multivitaminové/ minerální tablety jako „pojistku“.

 • Je bezpečné užívat nápoj Natural Balance dlouhodobě?

  Nápoj Natural Balance můžete užívat jako potravinový doplněk ke zdokonalení stravy tak dlouho, jak si přejete.

 • Od jakého věku se může nápoj užívat?

  Nápoj Natural Balance se může užívat od 3 let následujícím způsobem (pokud místní legislativa neurčuje jinou normu):
  3–7 let: 1/3 porce NNB
  7–11 let: 1/2 porce NNB
  12 let a více: 1 porce NNB

 • Mohu míchat prášek Přírodního nápoje Natural Balance s jinými tekutinami než jen s vodou?

  Ano, prášek můžete smíchat se všemi studenými tekutinami, jako je mléko, sójové mléko, mandlové nebo ovesné mléko, džus, jogurt atd. – podle vašich energetických potřeb a vaší chuti. Pamatujte však, že energetický obsah (kalorie) se zvyšují, pokud prášek mícháte s jinými tekutinami než s vodou.

 • Mohu si nápoj Natural Balance namíchat předem a vzít si jej s sebou pro pozdější použití?

  Prášek můžete vzít s sebou odděleně od vody a namíchat nápoj před konzumací – buď pomocí šejkru, nebo, jste-li na cestách, nasypat prášek přímo do částečně vyprázdněné lahve s vodou a jednoduše protřepat. Nápoj lze i namíchat předem a nosit jej s sebou v lahvi nebo jej uchovat v chladničce; v tom případě jej před konzumací protřepejte, neboť po 10 minutách se od sebe začnou složky oddělovat. Nedporučujeme konzumaci předem namíchaného nápoje staršího 24 hodin, zejména pokud byl uchováván v pokojové teplotě.

 • Jaké jsou funkce Omega 3?

  – Podporuje funkce mozku, očí a nervového systému. Nedostatek může vést k depresím, různým druhům demence, makulární degenerace, ptoblémům s učením a ADHD u dětí.
  – Snižuje hladiny triglyceridů, špatného cholesterolu, aterosklerózy (kornatění tepen) a krevní tlak – všechny rizikové faktory pro kardiovaskulární choroby.
  – Snižuje obecné záněty a může být zvláště užitečný při kožních, muskuloskeletálních nebo vnitřních zánětlivých onemocněních, jako jsou ekzémy, lupénka, artritida nebo IBS.

 • Proč je důležité denně užívat Omegu 3?

  Omega 3 mastné kyseliny jsou základní mastné kyseliny, což znamená, že je lidské tělo nedokáže vytvořit, a proto je musíme získat ze stravy. Většina lidí nekonzumuje dostatek omega 3 v potravinách, aby dosáhla doporučeného příjmu, a měla by ji tedy užívat v podobě potravinových doplňků. Omega 3 mastné kyseliny jsou součástí všech membrán v těle, včetně kůže, kterou pomáhají hydratovat a posilovat. Pozitivní účinek omegy 3 na pružnost pleti je dobře zdokumentován.

 • Rybí tuk může obsahovat toxické znečišťující látky. Jak je to s rybím tukem Omega 3 od Oriflame?

  Těžké kovy se v rybách váží na bílkoviny, proto je toxičtější rybí maso než konzumace přečištěného tuku. Náš rybí tuk pochází z ryb ulovených v Tichém oceánu. Navíc je čištěn během výrobního procesu, prošel molekulární destilací a má farmaceutickou kvalitu. Z toxikologického hlediska je tedy mnohem bezpečnější užívat omega 3 ve formě potravinových doplňků, než jíst tučné ryby.

 • Mohou lidé s alergií na ryby užívat doplněk stravy Omega 3?

  Alergie na ryby je způsobena reakcí těla na rybí bílkovinu. Náš rybí tuk obsahuje jen stopový obsah bílkovin, ale to bohužel stačí ke spuštění alergické reakce, pokud je vaše alergie silná. Proto nedoporučujeme používat potravinové doplňky s rybím tukem, trpíte-li vážnou alergií na ryby.

 •  Jsou kapsle Omega 3 vhodné i pro děti?

  Pokud jsou děti dost velké na to, aby kapsli snadno spolkly, lze jim je podávat také. Pro mladší děti doporučujeme Omega 3 pro děti WellnessKids.

 • Proč kapsle Omega 3 obsahují rybí tuk a ne rostlinný?

  Oba tyto tuky obsahují mastné kyseliny omega 3. Ale rybí a rostlinný tuk obsahují odlišné skupiny těchto kyselin. V rybím tuku jsou mastné kyseliny EPA s dlouhým řetězcem a DHA, zatímco v rostlinném jsou mastné kyseliny ALA (alfa-linolová kyselina) s kratším řetězcem. Náš organismus převádí ALA na delší řetězce podle toho, zda je toho schopen, podle jejich dostupnosti a podle potřeby. Mastné kyseliny EPA a DHA mají zdokumentované pozitivní zdravotní účinky na nervový a kardiovaskulární systém, stejně jako protizánětlivé vlastnosti. Protože dlouhé řetězce jsou zodpovědné za pozitivní zdravotní účinky, zvolili jsme omega 3 z ryb místo z rostlinných zdrojů.

 • Jsem těhotná; slyšela jsem, že Omega 3 je dobrá pro moje očekávané miminko. Je to pravda?

  Je to tak. Omega 3 mastné kyseliny, zejména DHA, jsou důležité pro vývoj a fungování nervového systému dítěte (mozku a očí), zejména v posledních třech měsících těhotenství a prvních šesti měsících života dítěte. Přijímá-li matka omega 3 mastné kyseliny, zajišťuje nenarozenému dítěti jediný možný způsob příjmu těchto důležitých látek. Těhotným ženám se obecně doporučuje konzultovat s lékařem užívání jakýchkoliv potravinových doplňků.

 • Mohu společně s Balíčkem Wellness užívat i jiné multivitaminové doplňky?

  Ne, to nedoporučujeme. Multivitaminové a minerální doplňky z řady Wellness by Oriflame obsahují vyvážené množství vyživujících látek, perfektně přizpůsobené potřebám dospělého těla.

 •  Mohu užívat Balíček Wellness s jakoukoliv tekutinou (tj. kávou, čajem, limonádou atd.)?

  Společně s balíčkem Wellness doporučujeme pít dostatečné množství vody nebo jiného nealkoholického nápoje. Pro nejlepší vstřebání doporučujeme užívat Balíček Wellness s nejméně 2 dl vody. Voda přenáší vyživující látky v těle a eliminuje toxiny. Doporučili bychom se vyhnout jeho zapíjení teplými nápoji, protože by mohlo dojít k rozpouštění měkkých želatinových kapslí (Omega 3 a Švédský komplex Beauty Plus) a potom by bylo obtížné kapsle spolknout.

 • Mohu užívat multivitaminové a minerální doplňky z řady Wellness by Oriflame během těhotenství?

  Většině žen lékaři doporučují užívat potravinové doplňky před i během těhotenství, aby byl podpořen zdravý vývoj dítěte; zejména doplňky s obsahem kyseliny listové, železa a omegy 3. Zatímco multivitaminové a minerální doplňky a omega 3 jsou doporučeny, řasy a výtažky z borůvek ve švédském komplexu pro krásu Plus neprošly studiemi působení na těhotné nebo kojící ženy. Užívání tohoto komplexu v těhotenství tedy doporučujeme nejprve konzultovat s vaším lékařem.

 • Mohou balíčky Wellness užívat děti?

  Balíčky Wellness byly vyvinuty pro potřeby dospělých. Množství použitých vitaminů a minerálů je určeno pro dospělý organismus. Proto nedoporučujeme, aby je užívaly děti (do 12 let nebo podle legislativy potravinových doplňků jednotlivých zemí). Pro děti doporučujeme výrobky WellnessKIds.

 • Užívám Balíček Wellness – mohu brát také NutriComplex pro vlasy a nehty?

  Ano. Balíček Wellness obsahuje základní živiny nezbytné pro zdravé vlasy a nehty, jako je biotin, měď, selen, jód a zinek. Tyto výrobky budou spolu fungovat ještě lépe.

 • Pokud užívám Balíček Wellness a NutriComplex pro vlasy a nehty, nebudu přijímat přespříliš železa?

  Většina lidí se špatnou kvalitou vlasů nebo vypadávajícími vlasy trpí mírným nedostatkem železa, který je důležité napravit. Mléčné výrobky jako je mléko a sýr vstřebávání železa brání, a protože je většina lidí jí pravidelně, dodatečný příjem železa potřebuji.

 • Kdy mohu očekávat výsledky?

  Vzhledem k tomu, že vlasy rostou pouze o zhruba jeden centimetr za měsíc a nehty o 3 mm, je třeba trochu trpělivosti pro získání viditelných výsledků. Užívejte dvě tablety každý den po dobu minimálně tří měsíců. Neužívejte pouze jednu denně – aby byly tablety efektivní, je nezbytné užívat účinnou dávku.

 • Jaké ingredience jsou obsaženy v NutriComplexu pro vlasy a nehty? Jsou bezpečné?

  Jsou to antioxidanty ze zelených jablek, aminokyseliny (malé součásti bílkovin), vitamin C a železo. Jde o přírodní, ale zásadní živiny pro sytézu keratinu (bílkoviny, která tvoří vlasy a nehty) a pro uchování zdraví vlasů a jejich uchování v pokožce.

 • Mám částečnou pleš. Pomůže mi NutriComplex?

  Nevrátí vám vlasy, při pravidelném užívání však může zastavit další vypadávání.

 • Proč bych po 3 měsících měl užívání přerušit? Mohu NutriComplex používat bez přerušení?

  Na rozdíl od Balíčku Wellness, je Nutricomplex cíleně vyvinut pro potřeby problémů s vlasy a nehty. Pokud jste někdy zapomenuli užívání přerušit, je vše v pořádku a nebezpečí vám nehrozí. Efekt NutriComplexu při nepřerušeném užívání v delším období dosud neproběhl studiemi, proto by se neměl užívat delší časové období než 3 měsíce bez přerušení.

 •  Mohu NutriComplex pro vlasy a nehty užívat déle než 3 měsíce?

  Přerušte užívání na tři týdny a pak můžete začít znovu.

 • Je lepší užívat obě tablety NutriComplexu najednou, nebo jednu přes den a druhou večer?

  Doporučujeme užívat obě tablety najednou. Nejdůležitější je zavést si pravidelnou rutinu. Nejběžnější příčina neuspokojivých výsledků s tímto typem potravinového doplňku je, že se doplněk neužívá pravidelně. Pokud vynecháte jeden den, jednoduše pokračujte co nejdříve si vzpomenete. Neužívejte více než dvě tablety denně.

 •  

  Jsem těhotná / kojím. Mohu užívat NutriComplex?

  Doporučujeme počkat, dokud nepřestanete s kojením a poté můžete začít.

 • Podpoří NutriComplex růst vlasů na jiných částech těla?

  Ne. Tento efekt mohou mít pouze hormony. Procyanidin stimuluje vlasy na pokožce hlavy do fáze růstové nebo klidové.